Oversigt over afholdte aktiviteter

Sexual undervisning

 

2019:


Frydenstrandskolen, den 27/2 2019

To 8. kl.: Patricia Andersen og Lea Laursen 


Stolpedalsskolen, den 5/2 2019

To 9. kl.: Simone Dalskov og Christian Larsen.  

 

Hjallerup skole, den 23/01 2019

2 x 8 kl.: Signe Overbeck og Patricia Andersen

 

2018:

 

Østre Skole, Thisted den 15/11 2018.

Louise Lund Skovborg og Nanne Dreier Mydtskov

 

Gudumholm skole 5/11 2018 En 8. og en 9. klasse: Line Sloth Hansen og Gitte Bro Schmidt.

 

Klarup skole  20/9 og 24/9 3 x 8 kl: Line Sloth Hansen og Gitte Bro Schmidt

 

Hurup skole 21/2 2018 2 x 9 kl.:

Bo  Sneider Thomsen og Sidsel Linneberg Rathcke

 

Sæbygårdskole 16/3 2018 2 x 8 kl: Bo  Sneider Thomsen og Sidsel Linneberg Rathcke

 

Vestervangskole 9/2 2018 2 x 8 kl: Nicki Broholm Holst Sørensen

 

Sæbygårdskole 5/2-18  2x 8. kl.:

Johannes Bertelsen og Lærke Vendelbo Møller

 

Østre Skole Thised 9/1 2018, 2 x 8. kl: Miranda Ockland og Kristi Anderson

 

2017:

 

Østre Skole Thised 24/11 2017, 2 x 8. kl: Miranda Ockland og Kristi Anderson

 

Vester Mariendal skole 25/10 2017

3 x 8 kl: Nicki Broholm Holst Sørensen, Sandra Lohne Nørgaard

 

Frydenstrandskolen 3/10 2017 2 x 9 kl: Bashir Khazen, Frederiksen L Ida

 

Svenstrupskole 21/9 2017, 2 x 8 kl: Sarah Von Der Maase, Birgitte Aggerholm, Cecilie Madsen

 

Østre Skole 20/9 2017, 4 x 9. Kl: Karen Guldbrandsen, Sarah Von der Maase, Jeppe Steen Møller Olsen, Marie Tindborg

 

Sæbygårdskolen 20/4 2017, 8 kl.

Mette Holberg Sørensen og Karen Guldbrandsen

 

Støvring sprogskole 16/3 2017,

Karen Guldbrandsen og Jeanette Sørensen

 

Svenstrup Skole 9/2 2017, 8 kl

Karen Guldbrandsen og Henriette Møller

 

Sæbygårdskolen d.19/1 2017, 8 kl

Karen Guldbrandsen, Henriette Møller og Sara Vester Hald

 

2016:

 

Klarup Skole d.28/11 2016, 7 kl

Nikolaj Gehr og Stine Strandfeldt

 

Klarup Skole d.21/11 2016, 7+8 kl

Jennifer Lindberg og Sidsel Rathcke

 

Gudumholm Skole d. 1/11 2016, 7+8. kl.

Karen Guldbrandsen & Jennifer Lindberg

 

Klarup skole d. 8/2 2016, 2x 8kl.

Jennifer Linneberg, Nikolaj Gehr og Laura Læssøe

 

2015:

 

Sæbygaardskolen d. 20/11 + 9/12 2015, 4x 8kl,

Signe Bidstrup, Jennifer Linneberg og Sidsel Linneberg

 

Mødrehjælpen d. 3/9 2015,

Rikke Svenstruo, Gitte Pedersen og Laura Læssøe

 

Stolpedalsskolen d. 17/3 2015, 2x 8 kl,

Rebekka Oxvad og Anne Sophie Sølling

 

Frydenstrandskolen d. 22/1 2015 3x 8. kl,

Maja Langhoff og Laura Læssøe

 

 

 

2014:

 

Stolpedalsskolen d. 4/12 2014, 3 x 7kl,

Mathilde Ørum og Laura Læssøe

 

Sæbygårdskolen d. 11/2 2014

ved Neven Akrawi

 

 

2013:

 

Støvring Skole d. 10/4 2013

Marieke Leemreize  og Lene Krogh Møller

 

Stolpedalsskolen d. 22/3 2013

Pia Damgaard Colding og Janni Michelle Lund Møller

 

Sæbygårdskolen d. 13/2 2013, 8.kl

Vassiliki Panou og Ninna Schultz Marcussen

 

Klarup Skole d. 7/2 2013, 8.kl

Ninna Schultz Marcussen, Pia Colding, Rikke Raagaard Sørensen

 

Frydenstrandskolen d. 6/2 2013, 8. Klasse ved Hannah Hamilton og Kevin Afshari

 

Klarup Skole  d. 7/1 2013, 8.kl

Tilde Carøe og Cæcilie Larsen Bang

 

 

2012:

 

Ingstrup Efterskole d. 4/12 2012 

Britta Lindberg, Charlotte Yde, Annemette Lind, Pia Colding, Line Futtrup, Mette Høltzermann, Annette Hauge, Ninna Marcussen, Lise Christensen, Ninna Sørensen, Inger Lise Gade og Anne Louise Mühlmann

 

Gistrup skole d. 7/11-2012

Vasiliki Panou, Stine Dam Henriksen, Helle Odgaard, Marianne Søndergaard og Julie Schjødtz Hansen

 

Horne Efterskole d. 1/11-2012

Ninna Marcussen, Lise Christensen, Mette Høltzermann, Pia Colding, Esben Baymler og Anne Louise Mühlmann

 

Ung AUC d. 29/10 2012

Mette Høltzemann, Berit Mark og Mette Hjortkjær

 

Svenstrup skole d. 26/10 2012

Mette Høltzermann, Berit Mark, Melina Capello og Mette Hjortkjær   

 

Frydenstrandskolen d. 26/10 2012

 Anette Hauge og Anne Louise Mühlmann

 

Gudumholm skole d. 11/10 2012

Berit Mark, Marianne Søndergård, Stine Dam Henriksen, Anne Mette Fode, Line Futtrup og Jane Ejstrup

 

Ung AUC d. 10/10 2012

Vassiliki Panou, Helene Møller

 

Østerskov Efterskole, Hobro d. 4/6 2012

Louise Klitkou, Kirstine Sneider, Vassiliki Panou, Helle Odgaard, Erling, Peter Egede Jensen og Mette Hjortkjær

 

 

 

 

 

 

Basal genoplivning

 

2019:


EUC Nord Handelsgymnasiet Hjørring d. 14/2 2019. 4 klasser:

Sisse Dyrman og Tanja Charlotte Frederiksen og Gitte Bro Schmidt

 

HTX Frederikshavn den 31/1 2019

4 klasser: Christian Larsen, Henriette Arenholt Lydiksen og Nanna Roed Søndergaard 

 

Lægeklinikken Frederikshavn

den 7/1 2019: Line Sloth Hansen og Henriette Arenholt Lydiksen

 

2018:

 

Hjørring Gymnasium 10/12 2018 

5 klasser: Kris Tian, Patricia Andersen og

Jessica Björklund

 

Morsø Gymnasium 28/11 2018

4 1.g Klasser: Christian Larsen, Nanna Roed Søndergaard og Simone Dalskov 

 

Vejgård Bymidte boligforening 21/11 2018: Line Sloth Hansen og Gitte Bro Schmidt 

 

Morså Gymnasium 19/11 2018

6 klasser: Gitte Bro Schmidt, Line Sloth Hansen og Karina Kannik

 

Randers Lægehus 15/5 2018

Martin Kirk Christensen

 

Hirtsals Lægehus 2/5 2018

Martin Kirk Christensen

 

Brønderslev Lægehus 26/4 2018

Martin Kirk Christensen

 

Forskningens Døgn 21/4 2018:

Sissil Egge, Lív Í Soylu, Michael Bang

 

Nørresundby Gymnasium & HF 22/3 2018 1 klasse: Lise Lambek, Spogmai Zadran

 

Vrensted Lægehus 13/3 2018

Martin Kirk Christensen

 

Hjørring HF & Gymnasium 26/2 2018

6 klasser: Mathias Leth, Sissil Egge, Charlotte Christiansen, Lise Lambek

 

Klarup rideskole 3/1 2018: Michael Bang, Lív Í Soylu

 

2017:

 

Hjørring Gymnasium og HF 14/12 2017, 5 x 1 g. samt en gruppe lærer: Johannes Bertelsen, Filip Ericsson, Lars Pristed Jensen, Thorbjørn LG

 

Nørresundby HF og Gymnasium 18/08 2017 3 klasser: Alev Büyükuslu og Bashir Khazen

 

HIPAQ firma

01/09 2017: Lida Frederiksen, Bashir Khazen

 

2016:

 

Hasseris Gymnasium d 28/11 2016 

Alev Büyükuslu, Filip Ericsson og Spogmai Zadran

 

Vesthimmerlands gymnasium og HF d. 18/11 2016

Camilla Kjær Armelung, Nina Lykkegaard Andesen, Louise Kolding Sørensen & Cecilie Armstrup

 

Vesthimmerlands gymnasium og HF d. 16/11 2016

Cecilie Amstrup,Nina Lykkegaard Andesen,

Anders K. Nielsen, Camilla Kjær Armelung & Juliane Zickert

 

2015:

 

Hobro Gymnasium 23/9 2015

Cecilie Amstrup, Inge Ring & Henriette Møller Christensen

 

Hipaq A/S Svenstrup d. 24/8 2015

Inge Ring & AllanVestergaard Danielsen

 

 

 

2014:

 

Nørresundby Gymnasium og HF d. 29/9 2014

Allan Vestergaard Danielsen og Negar Pourbordbari.

 

Nørresundby Gymnasium og HF d. 15/8 2014

Marianne Søndergaard Pape, Thomas Lass, Thala Marie Snerum, Mette Høltzermann, Pia Thisted Dinesen og Allan Vestergaard Danielsen

 

Nørresundby Gymnasium og HF d.14/8 2014

Marianne Søndergaard Pape, Thomas Lass, Matilde Ørum, Thala Marie Snerum, Mette Høltzermann og Nina Gedbjerg

 

Forskningens døgn d. 26/4 2014

Sedrah A. Butt, Thanikaivashan Balaganeshan, Gitte Vrelits Sørensen, Anne Leegard, Astrid Rasmussen, Marianne Søndergaard Pape & Kristian Kragholm

 

 

2013:

 

Nørresundby Gymnasium og HF d. 5/12 2013

Simon Obel-Præst Bjørn og Kristian Kragholm

 

Nørresundby Gymnasium og HF d. 19/8 2013

Caroline Brenner Larsen, Sandra Bohn, Kristian Kragholm, Morten Søvsø, Line Møller Holdgaard og Søren S. Thomsen

 

Nørresundby Gymnasium og HF d. 15/8 2013

Caroline Brenner Larsen, Sandra Bohn, Kristian Kragholm, Morten Søvsø, Søren S. Thomsen og Maja Dahl Langhoff

 

 

Brøndeslev Gymnasium d. 25/2 2013

Pooya Shamsiri, Ninna Schultz Marcussen, Lauge Kellermann, Gitte Vrelits Sørensen og Kristian Kragholm

 

 

2012:

 

Aalborg Katedralskole d. 4/10 2012

Vassilki Panou, Anders Gammelmark, Saddiq Qazi & Susy Shim

 

Aalborg Katedralskole d. 2/10 2012

Caroline Brenner Larsen, Pooya Shamsiri, Sandra Bohn & Anne Marie Roust

 

Aalborg Katedralskole d. 19/9 2012

Søren S. Thomsen, Morten Søvsø & Line Møller Holdgaard

 

Aalborg Katedralskole d. 17/9 2012

Anne Marie Roust, Caroline Brenner Larsen, Ane Iversen og Kristian Kragholm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Introduktion til det danske sundhedssystem

(Integration)

 

2018:

 

Støvring Sprogskole d. 9/11  2018

Jessica Björklund og Karina Kannik

 

Hadsund Sprogskole d. 26/10 2018

Jessica Björklund og Karina Kannik

 

Thisted Sprogskole d. 1 og 2/10 2018

Miranda Ocklind og Rie Dahl Sørensen

 

2016:

 

Aalborg Sprogcenter d. 7/11 2016

Lida Frederiksen & Spogmai Zadran

 

Aalborg Sprogskole d. 3/2 2016

Negar Pourbordari & Maria Platon Rødgaard

 

 

2015:

 

Støvring Sprogskole d.29/9 2015

Sara Doroudian & Jeanette Drost Thomsen

 

Aalborg Sprogcenter d. 28/9 2015

Sara Doroudian & Negar Pourbordbari

 

Hjørring Sprogskole d. 13/5 2016

Vesal Khalid & Maria Platon Rødgaard

 

 

 

2014:

 

Støvring Sprogskole d. 23/10 2014

Negar Pourbordbari

 

Aalborg Sprogcenter d. 10/2 2014

Marike Leemreize & Negar Pourbordbari

 

 

2013:

 

Aalborg Sprogskole d. 11/9 2013

Marieke Leemreize, Ninna Schultz Marcussen & Eskil Rasmussen

 

Støvring sprogskole d. 1/10 2013

Marieke Leemreize & Ninna Schultz Marcussen

 

 

 

 

 

Copyright      ©      All      Rights      Reserved                                                                                              CVR  34423431